• Slider 12
  • Slider 13
  • Slider 14
  • Slider 15
  • Slider 16
  • Slider 17
  • Slider 18
  • Slider 19
  • Slider 20
  • Slider 21

Imprezy

Urodziny, spotkanie towarzyskie, ślubne poprawiny dla znajomych? Możemy dla Ciebie zorganizować sympatyczną imprezę okolicznościową przy ognisku! Zadbamy o pyszne jedzonko, sprzęt muzyczny i stylowe dekoracje. Zapewniamy, iż twoja rodzina i znajomi będą się u nas czuć miło i swobodnie.
Możliwy zakup noclegów.
Skontaktuj się z nami!

 

Co roku organizujemy rozmaite imprezy. Oto krótki opis wybranych:

 

Przywitanie wiosny

Wraz z osobami trzymającymi u nas konie w pensjonacie i przyjaciółmi stajni, zorganizowaliśmy PRZYWITANIE WIOSNY! Zabawa rozpoczęła się dłuższą jazdą w terenie, połączoną z poszukiwaniami znaków nadejścia tej wspaniałej pory roku. Po powrocie, jak tradycja nakazuje, spaliliśmy zim złą- czyli marzannę i rozpoczęliśmy wesołą imprezę przy ognisku- z pieczeniem kiełbasek, przy muzyce i przy piwku!

 

Hubertusy

Jesienią w naszej stajni odbywają się Biegi świętego Huberta, czyli pogoń za lisem - a w istocie kitą lisa przyczepioną do ramienia najbardziej zwinnego jeźdźca. Po raz pierwszy "Hubertusa" zorganizowaliśmy w 200 roku. Imprezie towarzyszy zabawa przy ognisku i tradycyjne danie - gorący bigos!

 

Grillowanie

Grono przyjaciół stajni organizuje rozmaite spotkania takie jak np. "święto wędzenia kiełbasy", kiedy to od rana przygotowywano według starych przepisów kiełbasę, aby potem uwędzić ją i skosztować!

 

Zawody w skokach przez przeszkody

W związku z oficjalnym otwarciem "Stajni Parta", miały miejsce Zawody w skokach przez przeszkody. Licznie przybyli zawodnicy startowali w klasach: L, LL oraz P. Niewątpliwie należą one do najciekawszych imprez, organizowanych przez właścicieli ośrodka. Zabawie towarzyszyło pieczenie kiełbasek, piwko, muzyka i przede wszystkim przyjemna atmosfera, co sprawiło, że wszyscy czuli się tu mile widziani.

 

"Szarak"

Nie dajemy się zimowym mrozom i w styczniu organizujemy Biegi Noworoczne pod nazwą "W poszukiwaniu szaraka". W poszukiwaniach oprócz jeźdźców na koniach biorą udział również piesi. Przemierzamy pola i zagajniki, aby pod jednym z krzaków udało ukrytego się szaraka odnaleźć. Następnie zapalamy pochodnie wracamy do stajni na dalszą część biesiadowania przy ognisku. Znalezisko uczczone zostaje nieskromną ilością grzanego wina!

 

Bieg św. Jerzego

W kwietniu organizujemy Biegi świętego Jerzego, które dają początek rekreacyjnym jazdom terenowym. Jak wiadomo święty Jerzy zabił smoka, dlatego zadaniem jeźdźców jest złapać zielonego stwora. Po gonitwie odbywa się ognisko z pieczeniem kiełbasek, muzyka i tańce.

 

Rajd Konny Jedną z ciekawszych imprez bez wątpienia był RAJD KONNY. Zabawa polegała na pokonaniu trasy Morzewiec - Małe Rudy o łącznej długości 50 km, z przystankiem na bigos w Gorzeniu. Po dotarciu na miejsce i rozsiodłaniu koni zaczęła się wspaniała zabawa przy ognisku, której towarzyszyła muzyka, pieczenie kiełbasek i grzane piwko.